We are a leading Wholesale Distributor of royal purple glazed gravels, pickle green glazed gravels, turkish blue glazed gravels, yellow pebble stone, river gravel stones and magenta pink glazed gravels from Jagatdal, India.
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Royal Purple |
| Material | Glazed Gravels |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Pickle Green |
| Material | Glazed Gravels |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Turkish Blue |
| Material | Glazed Gravels |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Size | 10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | yellow |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Oval |
₹ 5 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | River Stone |
| Size | 20 mm |
| Grade | Aggregate |
| Finish | Natural |
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 999 Kg
Minimum order quantity of 50000Kg.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Size | 20mm |
| Grade | Aggregate |
| Surface Finish | Polished |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Round |
| Color | Magenta Pink |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 15 / Kg Get Latest Price
| Size | 6 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Type | Decor |
| Standard | Decor |
| Country of Origin | Made in India |
| KumarsellersTore | 25kg |
Minimum order quantity: 500 Kg
KumarSellerStore present"s नया भारत
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Lemon Yellow |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Oval |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
We "Kumar Seller Store" are engaged in offering a wide range of Candy Pebble, Glazed Gravels, Polished Pebble and many more quality products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Cherry Red |
| Material | Glazed Gravels |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 14 / Kg Get Latest Price
| Size | 6 mm |
Minimum order quantity: 2000 Kg
MINIMUM ORDER QUANTITY 2 TONE.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
Bishal Gupta (CEO)
Kumar Seller Store
0, 17/3, Ward No 17, BL No 19, Bhatpara
Jagatdal - 743125, North 24 Parganas, West Bengal, India