Offering you a complete choice of products which include white polished pebble stone, natural river pebbles, multicolored pebbles stone, white unpolished pebbles stone for landscaping, smooth white pebbles stone, for landscaping and super white pebbles.
₹ 38 / Kg Get Latest Price
| Size | 50 mm |
| Shape | Tumbled |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Oyster White |
| Material | Pebble Stone |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | KSS |
Minimum order quantity: 20 Kg
We "Kumar Seller Store" are engaged in offering a wide range of Candy Pebble, Glazed Gravels, Polished Pebble and many more quality products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5 / Kg Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Black |
| Usage/Application | Landscaping |
| Shape | Oval |
| Material | Natural Stone |
| Features | Natural |
| Packaging Size | 25 kg beg |
| Packaging Type | 25 kg beg |
| Packaging Weight | 25 kg |
| Boiling Point | Natural Pebbles |
| Product Code | 2517 |
Minimum order quantity: 10000 Kg
Natural River Pebbles
Natural pebbles size medium large and small also available minimum order quantity 40 ton item shape is round flat and oval also available for any requirement then please contact us.....
₹ 9 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | Marble |
| Size | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Deck |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 500 Kg
Minimum order quantity 1000 kg.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
₹ 15 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Stone Type | River Stone |
| Finish | Unpolished |
| Size | 40 mm |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Landscaping |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
White pebbles marble stone tumbled white pebbles stone
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Surface Finish | Unpolished |
| Usage/Application | Landscaping |
| Country of Origin | Made in India |
| 50kg beg packing | 50 kg beg |
Minimum order quantity: 400 Kg
Minimum order 200 kg above
₹ 10 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | Marble |
| Finish | Natural |
| Color | White |
| Size | 30 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 999 Kg
All size available Minimum order quantity 1 tonne Small order accepted here.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
₹ 34 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Snow White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | River Stone |
| Size | 40-60 mm |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Smooth |
| Model Name | Mystique Grey |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 35 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | River Stone |
| Size | 20-40 mm |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Smooth |
| Model Name | Mystique Grey |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 28 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Mystique Grey |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Snow White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | KSS |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 15 / Kg Get Latest Price
| Shape | Tumbled |
| Size | 25 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Black |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Pebble Stone |
Minimum order quantity: 1000 Kg
Black river pebbles size medium large and small available minimum order quantity 1000 kg natural river pebbles
₹ 38 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Stone Type | River Stone |
| Finish | Polished |
| Size | 30 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Landscaping |
| Country of Origin | Made in India |
| KumarsellersTore | 25kg beg |
Minimum order quantity: 500 Kg
A Quality product from KumarSellerStore
₹ 38 / Kg Get Latest Price
| Size | 50 mm |
Minimum order quantity: 500 Kg
A quality product from KumarSellerStore
WHITE polished pebbles Minimum order quantity 500kg
₹ 10 / Kg Get Latest Price
| Color | White |
| Stone Type | River Stone |
| Finish | Natural |
| Size | 30 mm |
| Surface Finish | Mate |
| Usage/Application | Landscaping |
| Country of Origin | Made in India |
| Kss | 25kg |
India s number one pebbles store KumarSellerStore
₹ 15 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | River Stone |
| Size | 15 mm |
| Finish | Natural |
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Stone |
| Shape | Tumbled |
₹ 55 / Kg Get Latest Price
| Size | 40 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Landscaping |
| Shape | Round |
| Material | Stone |
Minimum order quantity: 100 Kg
Minimum order quantity 199kg
₹ 28 / Kg Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 55 / Kg Get Latest Price
| Size | 40 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Usage/Application | Landscaping |
| Shape | Round |
| Material | Natural Stone |
Minimum order quantity: 100 Kg
Minimum order quantity of 500kg
₹ 5 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Smooth |
| Country of Origin | Made in India |
| KSS | 50kg beg |
Minimum order quantity: 10000 Kg
River pebbles
₹ 10 / Kg Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Snow White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Crystal White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Crystal White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Crystal White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 29 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Model Name | Divine Gold |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Name | Divine Gold |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Name | Divine Gold |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 28 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Model Name | Mystique Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
| Name | Divine Gold |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Crystal White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 50 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Fern Green |
| Material | Candy Pebble |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 12000 / Tonne Get Latest Price
| Thickness | 30 mm |
| Color | Multycolor |
| Surface Finish | Smooth |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Tonne
Natural River pebbles stone
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Size | 15 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Usage/Application | Pavement |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 28 / Kg Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 24 / Kg Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Color | Snow White |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 20 Kg
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Base Material | Natural Stone |
| Finish | Polished |
| Color | Multicolor |
| Surface Finish | Smooth |
| Size | 10-20 mm |
| Usage | Garden |
| Coating Type | Dye |
| Shape | Tumbled |
| Material | Pebble Stone |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Finish | Polished |
| Stone Type | Marble |
| Size | 8-12 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Royal Blue |
| Material | Pebble Stone |
| Shape | Tumbled |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Kumar Seller Store |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 39 / Kg Get Latest Price
| Size | 30 mm |
Minimum order quantity: 20 Kg
We "Kumar Seller Store" are engaged in offering a wide range of Candy Pebble, Glazed Gravels, Polished Pebble and many more quality products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Bishal Gupta (CEO)
Kumar Seller Store
0, 17/3, Ward No 17, BL No 19, Bhatpara
Jagatdal - 743125, North 24 Parganas, West Bengal, India