Our range of products include white polished pebble stone, white polished pebbles stone for landscaping garden, natural river pebbles stone, multicolor polished pebble, white polished pebbles and white polish pebbles.
₹ 29 / Kg Get Latest Price
| Stone Type | Quartz |
| Finish | Polished |
| Color | White |
| Size | 30 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 900 Kg
White Pebble Minimum order quantity 1 tonne.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
₹ 45 / Kg Get Latest Price
| Size | 40 mm |
| Color | White |
| Shelf Life | Lifetime |
| Usage/Application | Landscaping |
| Available Colors | White, Green, Brown , Grey, Black, Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Kg
Minimum order 250 Kg
₹ 9 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Surface Finish | Smooth |
| Country of Origin | Made in India |
| Kss | 50kg |
Minimum order quantity: 2000 Kg
Multy river pebbles natural colour
₹ 10 / Kg Get Latest Price
| Finish | Polished |
| Stone Type | Marble |
| Size | 10-20 mm |
| Color | Multi Color |
| Usage | Temple Decor, Landscaping, Vase Fill, Home Decor, Floor Inlay, Aquarium, Garden, Pond |
Minimum order quantity: 500 Kg
MINIMUM ORDER QUANTITY OF 1000KG.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
₹ 39 / Kg Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 29 / Kg Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Usage/Application | Pavement |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 29 / Kg Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
₹ 29 / Kg Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | Black |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Tumbled |
₹ 25 / Kg Get Latest Price
| Size | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Material | Natural Stone |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 500 Kg
Minimum order quantity of 1 ton.
We "Kumar Seller Store" are the leading Wholesaler, Retailer And Distributor of a wide range of Glazed Gravels, Candy Pebble, Polished Pebble and many more.
Under the valuable guidance of our mentor, Mr.Bishal Shaw , we are growing with a notable rate in the market. He has spent long years in the industry to have rich industrial experience enabling us to understand the varied requirements of our clients.
₹ 40 / Kg Get Latest Price
| Size | 40 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Color | White |
| Usage/Application | Landscaping |
| Shape | Round |
Bishal Gupta (CEO)
Kumar Seller Store
0, 17/3, Ward No 17, BL No 19, Bhatpara
Jagatdal - 743125, North 24 Parganas, West Bengal, India